Svenska Bassetklubben

Nordöstra lokalavdelningen

 

Drevprov 2019 - 2020

Period 1

BAN

Star Ban Zaba, Roland Andersson              1 + 1 Rå      34 Ep                Erik Holmqvist

 

BFdB

Molly, Roger Edqvist                                 1 + 1 Rå       35 Ep               Thomas Eriksson

Forsgrenens Assar, Christina Forsgren        1 + 3 Rå       34 Ep               Curt Edström

 

PBGV

Surround Carillion, Rolf Elggren                 1 + 1 Rå       37 Ep               Anders Albanus

MKK Mellankullen Flisa, Jimmy Öhnstedt    1 + 1 Rå       39 Ep D-cert    Lars-Erik Lauren

MKK Mellankullen Flisa, Jimmy Öhnstedt    1 + 1 Rå      35 Ep                Lars-Erik Lauren

MKK Mellankullen Flisa, Jimmy Öhnstedt    1  + 1 Rå 38 Ep D-cert         Roger Eriksson

Kärråsens Walter, Lars-Inge Ahlström          1 + 1 Rå       35 Ep               Karl-Erik Jonsson

Around Dream Team, Gustav Hast               1 + 1 Rå       28 Ep               Mats Andersson

 

Period 2

BFdB

Tängelsås Rolex, Robert Lundborg               2 Rå              29 Ep               Karl Erik Jonsson

Smedkullens Fauve Krydda, Ante Gahlin      1Hare + 1 Rå  37 Ep D-cert    Roger Eriksson

Smedkullens Fauve Krydda, Ante Gahlin      1 + 1 Rå         33 Ep               Roger Eriksson

Högmossen´s Sky, Patrik Molin                     1 + 1 Rå        34 Ep D-cert     Erik Holmqvist

Högmossen's Fletcher, Samuel Andersson      1 Rå              35 Ep               Lage Furberg

Jägardrömmens Fanta, S Östlund H Gustafsson 1 Rå          24 Ep               Erik Holmqvist

Molly, Roger Edqvist                                     1 + 1 Rå        29 Ep               Göran Backlund

Nimrods Norrgårdsgosse, Philip Stenius         3 + 3 Rå        28 Ep               Håkan Karlsson

Forsgrenens Assar, Christina Forsgren            1 + 1 Rå        28 Ep               Håkan Arlestig

Forsgrenens Assar, Christina Forsgren             1 Rå             33 Ep               Dick Wedin

Kiwi, S Östlund, H Gustafsson                        1 + 1 Rå        31 Ep               Bo Melin

Smedkullena Fauve Mini, Elisabeth Resman     1 Rå             30 Ep               Lars Erik Lauren

 

PBGV

Petitbas Easter C Davy Jones, K Backlund        1 + 1 Rå        38 Ep D-cert     Jack Junel

Around Classy Quality, Jan Hörnberg                1 Rå             30 Ep               Kurt Häggström

Lövhögens Perazzi, Roger Larsson                     1 Rå             28 Ep              Lars Elg

Kärråsens Walter, Lars-Inge Ahlström                1 + 1 Rå        30 Ep              Håkan Jakobsson

Mörka Skogs Sture Casperson, J & S Lind           1 + 1 Rå        32 Ep              Brian Lundberg

Kärråsens Willy, Bertil Andersson                       1 + 1 Rå       37 Ep D-cert    Brian Lundberg

Around Dream Team, Gustav Hast                      1 Rå             30 Ep              Bo Olofsson

Kärråsens Qaisa, Anders Wedar                          2 Rå             37 Ep              Jack Junel

Gullanabbas Spåra, Sonny Nygren                       1 Rå            31 Ep              Mats Andersson

Ismans Fina Flinga, Camilla Berger                      1 + 1 Rå      33 Ep              Mats Andersson

Ismans Fina Flinga, Camilla Berger                      1 + 3 Rå      31 Ep              Jack Junel

Lady Gun Crocodile Rock, A & J Veen Huis            1 + 2          38 Ep              Jack Junel

Lady Gun Crocodile Rock, A & J Veen Huis            1 + 1 Rå     37 Ep D-cert    Bo Olofsson

 

GBGV

Grand Awards Linda Thulin, Ingrid Ahlgren            3 + 3 Rå       35 Ep             Magnus Frödell

Grand Awards Villy Skov                                       1 + 3 Rå, Hare 35 Ep          Magnus Frödell